Czytelnia
Przeciwwskazania do karmienia piersią.

Ze strony dziecka: – galaktozemia – wrodzona nietolerancja laktozy – choroba syropu klonowego (gromadzenie się ketokwasów pochodzących z leucyny, izoleucyny i waliny. Ze strony matki: – nieleczona czynna gruźlica

Zobacz więcej
Ksylitol vs Sacharoza

czyli słodycz dla zdrowia vs słodycz która szkodzi. Ksylitol to inaczej cukier brzozowy. Można go znaleźć w owocach, jagodach, grzybach, warzywach, a nawet w drewnie, szczególnie brzozowym – stąd nazwa. Potwierdzone przez naukowców zdrowotne korzyści z regularnego stosowania ksylitolu są wielorakie:

Zobacz więcej
Tagatoza – rewolucja na słodkim rynku.

Krótka historia tagatozy… Z informacji od producenta dowiadujemy się, że Tagatoza została odkryta przez amerykański koncern farmaceutyczny do leczenia chorych na raka jelit. 5 lat temu belgijska firma Damhert rozwinęła technologię taniej produkcji tagatozy i wykorzystania jej w różnych produktach żywnościowych. Pierwszym produktem

Zobacz więcej
Produkty i ich LIGHT sobowtóry

W artykule tym chciałam porównać kilka produktów z ich zamiennikami w wersji „light” i prześwietlić faktyczne różnice w składzie obu produktów. Czym się różnią, jakie składniki podmieniono i czym zostały zastąpione? Czy dodano jakieś dodatkowe składniki?

Zobacz więcej
E- COŚ TAM czyli Konserwanty, Barwniki, Zagęszczacze.

Konserwanty i inne sztuczne dodatki do żywności stanowią ogromny problem dla naszego organizmu. Żeby je usunąć potrzebne są większe nakłady pracy naszych organów, które tym samym tracą energię i wartościowe składniki. Zaznaczyć tutaj trzeba, że nie wszystkie E są szkodliwe w tym samym stopniu.

Zobacz więcej
Odkrywamy błonnik pokarmowy & len mielony w walce o poprawne funkcjonowanie naszego organizmu.

1. Błonnik pokarmowy Co to w ogóle jest? To zespół substancji ścian komórkowych roślin, które nie są ani trawione i ani wchłaniane w przewodzie pokarmowym człowieka. Jest to mieszanina substancji o charakterze polisacharydowym:

Zobacz więcej