O Poradni

Poradnia Dietetyczno – Psychologiczna została założona na początku 2009 roku.

Głównym celem Poradni jest pomoc osobom w zmianie i utrzymaniu odpowiednich nawyków żywieniowych, w zależności od stanu zdrowia i stylu życia. Szczególny nacisk kładziemy na edukację dzieci i rodziców w zakresie zdrowego odżywiania się oraz aktywnego trybu życia.

Spośród innych Poradni wyróżnia Nas nie tylko wiedza z zakresu dietetyki, medycyny i technologii żywności, ale również fakt, że staramy się zrozumieć potrzeby Klienta, poznać przyczyny niewłaściwego odżywiania się oraz dopasować optymalną dla Niego dietę. Osoba, która zmienia swój sposób żywienia, nie może być głodna i powinna zaspokajać potrzeby odczuwania ulubionych smaków. Przy układaniu diety, uwzględniamy także stan zdrowia, styl życia, umiejętności kulinarne oraz sytuację ekonomiczną.

Rezultat podjętej decyzji o zmianie i utrzymaniu bardziej prawidłowych nawyków żywieniowych zaczyna się od kompromisu. Nie można zmienić nawyków żywieniowych bez odpowiedniej dozy wysiłku, ale jednocześnie dieta powinna też uwzględniać potrzeby, umiejętności i możliwości konkretnej osoby. Indywidualne podejście dodatkowo wzbudza motywację do procesu zmiany i pozwala osiągnąć trwały sukces.

Dieta nie powinna kojarzyć się z restrykcją, a ze zdrowym stylem życia, który poprawia naszą kondycję fizyczną i samopoczucie.

Anna Prendka - Specjalista ds żywienia - Dietetyk, Psycholog

Ukończyłam studia na Wydziale Nauk o Żywności i Żywieniu Człowieka, o specjalności Dietetyka na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu. Temat mojej pracy magisterskiej dotyczył „Oceny wpływu sposobu żywienia i treningu o różnej intensywności na parametry stanu odżywienia i wydolności fizycznej ustroju”. Jako dietetyk posiadam kilkuletnie doświadczenie w pracy z osobami z zaburzeniami masy ciała i odżywiania.
Pomagam przede wszystkim osobom chcącym zmienić swoje nawyki żywieniowe na bardziej prawidłowe. Specjalizuje się w dietach odchudzających, hiperlipidemiach, cukrzycy, zaburzeniach hormonalnych (zespół PCOS i choroby tarczycy). Układana przeze mnie dieta uwzglednia tryb życia Klienta, w tym aktywność sportową. Szczególnie ważna jest dla mnie edukacja żywieniowa dzieci i młodzieży.

Jestem również absolwentką Kierunku Psychologia na UAM w Poznaniu. Z doświadczenia własnego i Klientów wiem, że stosowanie interwencji psychologicznych jest istotnym czynnikiem zwiększającym efektywność dietoterapii. Praca magisterska poświęcona została ocenie wpływu cech osobowości, takich jak samoocena, poczucie autonomii i kompetencji na zachowania żywieniowe osób w wieku 20-30 lat. Moje zainteresowania koncentrują się wokół takich zagadnień jak : psychologia żywienia, uzależnienia; psychologia edukacji oraz psychologia rozwoju dziecka.

Krok po kroku zmierzam również do uzyskania tytułu Certyfikowanego Doradcy Laktacyjnego, nadawanego przez Centrum Nauki o Laktacji w Warszawie CNoL (Fundacja Kobiet Twórczych). Swoją wiedzę dodatkowo pogłębiam na różnych kursach i szkoleniach z zakresu dietetyki, psychologii i medycyny. Poza pracą w Poradni prowadzę spotkania i warsztaty dotyczące racjonalnego odżywiania.